Historia i pochodzenie olejku OnGuard

Brak komentarzy brak ocen

Olejek OnGuard jest produktem marki doTERRA, która specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości olejków eterycznych. Powstał on w odpowiedzi na potrzebę stworzenia naturalnego środka wspomagającego odporność organizmu.

Mieszanka olejków, które tworzą OnGuard, pochodzi z różnych części świata. Kilka z nich to:

  • Cynamon korzenny – uprawiany na Madagaskarze

  • Goździk – pozyskiwany z Indonezji

  • Eukaliptus radiata – wywodzący się z Australii

  • Rozmaryn – rosnący na Wybrzeżu Morza Śródziemnego

Olejki eteryczne obecne są w różnych kulturach od wieków. Zastosowanie ich do poprawy zdrowia i samopoczucia jest praktykowane od starożytności. Olejek cynamonowy znany był już w starożytnej Grecji i Rzymie, gdzie był ceniony za swoje właściwości antyseptyczne. Goździk stosowany był w medycynie tradycyjnej Indii i Chin, a eukaliptus był używany przez rdzennych mieszkańców Australii do leczenia różnych schorzeń.

Produkcja olejku OnGuard rozpoczyna się od zebrania surowców – liści, kwiatów, nasion i kory roślin. Następnie surowce są poddawane procesowi destylacji parą wodną, który umożliwia uzyskanie czystego olejku eterycznego o intensywnym zapachu i właściwościach terapeutycznych. W końcowej fazie procesu, olejek jest testowany pod kątem jakości, aby spełniał najwyższe standardy marki doTERRA.

Olejek OnGuard znajduje szerokie zastosowanie zarówno w aromaterapii, jak i w pielęgnacji ciała. Może być stosowany do inhalacji lub aplikowany na skórę po rozcieńczeniu z nośnikiem (np. olejem kokosowym). Olejek można również dodawać do domowych środków czystości czy perfum.

Olejek OnGuard to niezwykła mieszanka naturalnych olejków eterycznych o wielu korzystnych właściwościach dla zdrowia. Jego historia sięga starożytności, a składniki pochodzą z różnych zakątków świata. Dzięki swoim silnym właściwościom antybakteryjnym i immunostymulującym, jest doskonałym dodatkiem do domowej apteczki czy rutyny pielęgnacyjnej.

  • Inne popularne olejki eteryczne i ich właściwości

  • Jak stosować olejki eteryczne w codziennej pielęgnacji

  • Olejki eteryczne a stres i relaksacja

  • Olejki eteryczne w kuchni – kulinarne zastosowanie naturalnych aromatów

Odkrywasz fascynujący temat? Sprawdź również:
Komentarze
Wszystkich:0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz